Prezent Marzeń
Wyjątkowy Prezent
Super prezent
Katalog Marzeń
» Pd. Afryka


1267738916_pdafryka1.jpgW roku 1498 Vasco Da Gama opłynął Przylądek Dobrej Nadziei i wylądował w Natal. Ale dopiero w 1657 niejaki Jan van Riebeek komendant pierwszego kontyngentu holenderskiego przybyłego do Afryki Południowej zorganizował pierwszą kolonię w Afryce Południowej. Do historii światowego winiarstwa przeszło słynne zdanie, zapisane przez niego 2 lutego 1659 roku: "Dzisiaj, niech Bogu będą dzięki, po raz pierwszy zrobiliśmy wino z gron kapsztadzkich". Winne krzewy w pobliżu Kapsztadu, u stóp Tafelbergu, Holendrzy zasadzili cztery lata wcześniej, ale zbiory, o których pisał komendant, nie były tak naprawdę udane. Historia uwieczniła inne świadectwo spisane w 17 lat po odpłynięciu van Riebeka do Holandii przez Simona van der Steela, gubernatora Kapsztadu. Żalił się, że lokalne wina mają "budzącą największy sprzeciw kwaśność". Założył on Groot Constantia, jedną z najsłynniejszych południowoafrykańskich winnic, gdzie wyrabiano słodkie wina deserowe, cenione potem przez Napoleona czy Bismarcka.

Wielkiego wina Holendrzy pewnie nigdy by nie zrobili - po prostu się na tym nie znali. W sukurs winiarstwu południowoafrykańskiemu przyszła historia. Pod koniec wieku XVII hugenoci, wypędzeni z Francji na mocy edyktu nantejskiego, osiedlili się w wielu regionach kraju, między innymi w znanych dziś zagłębiach winiarskich: Paarl, Franschoek czy Stellenbosch. To oni dokonali rewolucji w południowoafrykańskich winnicach, wykorzystując umiarkowany klimat i wyśmienitą glebę do produkcji najlepiej tam owocujących szczepów.

»Wina regionu
Barista Pinotage

100% PINOTAGE 2016
Bardzo intensywny smak kawy oraz aromaty czekolady z niuansami dojrzałej morwy, śliwki i marakui. Słodkie aromaty wanilii, delikatne na podniebieniu, soczyste z dużą ilością garbników.
Wino jest gotowe do spożycia.

Pić samodzielnie lub z daniami z ciemych  mięs lub ulubioną pizzą z dużą ilością sera.

Delheim Pinotage

Pinotage, powstał w roku 1925 poprzez krzyżówkę odmian pinot noir i cinsault (nazywaną w Afryce Płd. hermitage). Pinotage to odmiana o dobrej wydajności, nie tak delikatna i nie tak wrażliwa na gorszą pogodę czy szkodniki jak Pinot Noir.

Kolor -ciemno czerwony, aromat zdominowany jest przez czarne owoce, takie jak śliwki i jeżyny i wanilia. 

Zadziwiająco eleganckie, wino, dobrze wyważone i z wielką finezją. Długi finisz.

Ciesz się tym wino z mięsem w sosie koperkowym, wołowiną i wędzonym kurczakiem.

Pulpit Rock Shiraz

Głęboki czerwony kolor z fioletowymi refleksami bardzo intensywny. Aromaty dojrzałych czerwonych owoców z eleganckim zapachem wędzonki oraz  wanilii i czekoladowym odcieniem.  W ustach  wykazuje dobrą głośność i okrągłe, słodkie, trwałe taniny. Ciesz się tym wino z pikantnymi pasztetów, pieczenią  wołową i  jagnięciną