Prezent Marzeń
Wyjątkowy Prezent
Super prezent
Katalog Marzeń
» Akcesoria
» upominki
Wina Konesera- Tishbi

Zestawie -TISHBI

proponujemy bardzo ciekawy zestaw dwóch win izraelskich z  Winnicy  Tishbi  w oryginalnym opakowaniu. Winnica Tishbi to ponad trzydziestoletnia  tradycja uprawy winorośli, Jonathan Tishbi właściciel  w czwartym pokoleniu zarządza Tishbi Estate, która produkuje cztery serie win, z których każda oferuje niezmienną jakość i smak oraz styl w swojej klasie.

W zestawie proponujemy;

- Tishbi Sauvignon Blanc -wino eleganckie  mocno owocowe z nutami ziołowymi do kuchni Śródziemnomorskiej.

-Tishbi  Cabernet – Merlot -mieszanka najbardziej rozpoznawalnych szczepów winnych na Świecie. Wino jest bardzo solidne z wyraźnymi taninami Cabernet’u  łagodzonymi  odrobiną słodyczy Merlota.

-Wina te są w oryginalnym kartoniku winnicy Tishbi. 

» akcesoria do win
WIEDZA O WINIE. Tom I Podstawy Michał Bardel, Wojciech Gogoliński

Wiedza o winie wprowadza w bogaty i wciąż zmieniający się świat najszlachetniejszego z wynalezionych przez człowieka napojów. Autorzy książki – popularnie i lekko, ale w oparciu o swoją najlepszą wiedzę i doświadczenie – rozjaśniają mroki międzynarodowej klasyfikacji win, tłumaczą zasady ich degustacji oraz postępowania z nimi, zabierają w podróż po najważniejszych faktach z historii winiarstwa oraz przybliżają najczęściej spotykane odmiany winorośli.

Centellino

CENTELLINO" jest najbardziej funkcjonalnym dekanterem dostępnym na rynku. Jest znakiem towarowym opatentowanym we Włoszech. Posiada atesty dopuszczające do obrotu w gastronomii.
CENTELLINO" jest produktem wykonanym metodą szkła dmuchanego wg. kilkuset letniego bardzo dekoracyjnego wzoru.
"CENTELLINO"dekantuje, utlenia i jest idealną miarką o trzech objętościach (100ml; 60ml; 35ml)
Wino spływające po ściankach dekantera uwalnia wszystkie jego smaki i organoleptyczne własności

Zbrodnia i wina. Sensacyjny przewodnik po winach świata Autor: Michał Bardel

"Odkryj mroczne tajemnice znanych win i winnic świata. Poznaj opowieści z podróży do miejsc, w których wino i zbrodnia tworzą fascynujący duet. Jeśli ludzie dla butelki wina skłonni są zabijać, kraść, szantażować, truć, to w tym winie musi coś być! Michał Bardel, niczym winiarski Sherlock Holmes, tropi sensacyjne zniknięcia beczek wina w Toskanii, demaskuje langwedockich winiarzy-terrorystów, a w zuryskiej katedrze bada kielich z zatrutym winem. Wszystko to uzupełnia rzeczowa wiedza znawcy i zabawne anegdoty. Jeśli ciekawi Cię świat wina, chcesz odnaleźć się w gąszczu odmian i etykiet, ale nie chcesz utonąć w specjalistycznym żargonie – trzymasz w ręce przewodnik stworzony dla Ciebie! Praktyczny przewodnik dla miłośników wina: • jakie wina dają najwięcej przyjemności i nie zabijają ceną • jakie wino na aperitif, jakie do posiłku, a jakie do medytacji • jakich win możesz szukać w supermarkecie • po jakie wina lepiej udać się do sklepu winiarskiego • czym kierować się przy wyborze wina na prezent "

Elegancka skrzynka na wino z akcesorami

Skrzynka na jedną butelkę z akcesoriami do wina:
-korkociąg,
-korek,
-zatyczka,
-niekapka,

» cygara
Cohiba - Siglo I
Posiada bogaty lekko korzenny aromat i smak charakteryzujący cygara Cohiba. Jego rozmiar pozwala na szybki moment relaksu przy popołudniowej kawie.
Cohiba - Siglo III
Siglo III jest bardzo popularnym cygarem w rozmiarze corona. Posiada ziemisty smak z wyczuwalną nutą egzotycznych przypraw. Złożony smak pod koniec palenia m.in. pikantny, kakaowy i kawy. Idealne na chwilę relaksu po obiedzie. Tego cygara nie sposób palić nie elegancko, ponieważ samo dopasowuje się do trzymającej go dłoni.
Fonseca Cosacos

To cygaro jest nieco młode, przez co jego smak może być słonawy i orzechowy. Pod koniec jest lekko słodkie. Fonseca jest bardzo popularne np. w Hiszpanii. Polecane do kawy lub sherry.

Futerał na cygara

Wykonany ręcznie z najwyższej jakości włoskiej skóry jest niezbędny dla każdego entuzjasty i smakosza cygar. Ręczie wyszywane i wyściełane cielęcą skórką wnętrze zapobiega ścieraniu się bibułek. Mieści 3 cygara o długości nawet Churchill.

Gilotyna do cygar

Przeznaczona dla osób, które bardzej komfortowo czują się z nożyczkami. Wykonane z solidnej stali ostrze umożliwia łatwe i płynne cięcia. Importowana z Włoch.

Luksusowy futerał na cygara

To po prostu dzieło sztuki. Wykonywany w Polsce z hiszpańskiego mahoniu, pokrywany skórą. Mieści do 50 cygar. Może być dodatkowo zaopatrzony w elementy zapobiegające wilgotnieniu (dostarczamy je w ciągu 4 tygodni).