Prezent Marzeń
Wyjątkowy Prezent
Super prezent
Katalog Marzeń
» Argentyna


 

Znalezione obrazy dla zapytania argentyna mapa wina

  Największy producent wina na kontynencie południowoamerykańskim i jeden z największych na świecie. Wszystkie obszary winiarskie są położone na zachodzie kraju, u podnóża Andów. 


Choć pozornie warunki nie sprzyjają tu uprawom, brak opadów jest rekompensowany wielką ilością krystalicznie czystych wód spływających z Andów. Winorośl uprawia się tu na powierzchni około 230 tysięcy hektarów, z czego lwia część przypada na Mendozę. 

Podobnie jak Chile i Urugwaj, także Argentyna ma swoją „narodową” odmianę –Malbec, która tutaj udaje się wyśmienicie i niemal zupełnie nie przypomina swojego francuskiego pierwowzoru. Wśród białych odmian dominuje torrontés, również uciekinier z Europy, ale dziś w Starym Świecie już raczej nie uprawiany, choć ma związki od rodziną muskatów. Oprócz tego sadzi się tu również coraz więcej szczepów międzynarodowych, kupażowanych z malbekiem. Przez całe wieki, do lat 80. ubiegłego stulecia, produkcja wina skierowana była niemal wyłącznie na rynek wewnętrzny, stąd były to głównie proste wina stołowe bez żadnych aspiracji międzynarodowych. Dzisiaj sytuaja zmieniła się diametralnie, ponieważ doceniono warunki naturalne i klimat Argentyny a to przełożyło się na kapitał, który bardzo pomaga wprowadzać nową technologię i urządzenia do produkcji wina.

»Wina regionu
BenMarco Malbec

95 % Malbec - 5 % Bonarda.

Mocno purpurowy  kolor z odcieniami fioletu, aromaty dojrzałych owoców czerwonej i czarnej porzeczki  i palonej kawy. 5 % Bonarda dodaje większej równowagi. Wino przez  11 miesięcy przebywa w małych beczkach z dębu Francuskiego ( 60%) oraz  40%  z dębu Amerykańskiego.
Joffre Blend de Selección 2 Cabernet

Projekt tego wina opiera się na dwóch wybranych działkach położonych w dolinie Uco dla dwóch gatunków, Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc, oba mają wielki potencjał jakościowy. Nasza Cabernet Franc pochodzi z  winnicy znajdującej się w La Consulta na wysokości 900 m n. p. m. Gleba  jest gliniasta, piaszczysta i kamienista z bardzo niską płodnością. Natomoast Cabernet Sauvignon pochodzi z Vista Flores, tutaj gleba jest kamienista, a winnica znajduje się na wysokości ponad 1.100 m. n.p.m. 
60% Cabernet Sauvignon 40% Cabernet Franc 
Dojrzewa przez 12 miesięcy w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu (drugie i trzecie zastosowanie) To zadziwiająca mieszanka dwóch Cabernetów produkowanych w ograniczonych ilościach. Kolor tego wina jest intensywny. Nuty fiołka z grillowaną czerwoną papryką, czerwonymi i czarnymi owocami, pikanteria taka jak czarny pieprz. Cabernet Franc dodaje świeżej kwasowości i posmaku owocowego, podczas gdy Cabernet Sauvignon nadaje koncentrację i mineralność. Jego starzenie w dębowych beczkach daje strukturę i nuty wanilii, kakao i kawy. 

Joffre Gran Malbec

Wino wykonane ze starych winorośli uprawianych w ich własnych winnicach. Kolor głęboki, intensywne odcienie rubinowe i fioletowe. Nos jest bardzo wyrazisty aromat perfum z czerwonych porzeczek, jagód i czarnych owoców leśnych i nutą dojrzałej figi w tle słodkie przyprawy, wanilia i czekolada. W ustach świeże owoce, soczyste taniny są znakomicie wyważone, słodkie, pikantne z trwałym wykończeniem. Grand Malbec rzeczywiście!

Joffre Pasiōn 4 Malbec
Bardzo ciekawy Malbec z Mendozy. Raz spróbowane wino Pasion4 Malbec a poczujesz się jakbyś znalazł nowego przyjaciela na całe życie.
Głęboki czerwony kolor z fioletowymi refleksami. Ekspresyjne wino o smaku dojrzałych owoców, śliwki, wiśni i truskawek, a także czekolady i wanilii. Miękkie i okrągłe na podniebieniu, aksamitne taniny , dobrze wyważone i o długim zakończeniu. Można pić bez jedzenia.
Joffre Pasiōn 4 Torrontés

 

Pasiōn 4 Torrontés

100% Torrontés  

Cafayate, Salta a 1.750 m.n.p.m.

Jasny zielonkawy kolor. W  nosie ulubiony zapach róży i jaśminu

Kontrastujący  z cytrusami, świeżymi aromatami winogron i brzoskwiń.

Podniebienie jest świeże, o pewnej złożoności o

wyraźnym i owocowym charakterze. 

Joffre Premium Cabernet Sauvignon

 

winnica; Valle de Uco (Tunuyán y La Consulta -San Carlos)na wysokości 1020-1090 n.p.m.

100% Cabernet Sauvignon,

Starzenie: 12 miesięcy w nowych beczkach z francuskiego dębu 40%, w amerykańskim dębie nowym 10% i po drugim użyciu beczek 50%.

Intensywny rubinowy kolor z fioletowymi refleksami.  W nosie jest subtelne i złożony. Smak typowy dla tej odmiany, wyraźnie wyczuwalna dojrzała czerwona papryka, czerwone owoce i delikatne przyprawy. Zróżnicowana paleta smaków, dobrze wyczuwalna wanilia, kakao oraz tabaki tytoniowej. Podniebienie jest bogate i bardzo szerokie, z głębokimi taninami. 

MARIFLOR Malbec

Jedna z winnic Michel Rolland.

Najwyżej położona  winnica Clos de los Siete w Vista Flores, Dolinie Uco -  Mendoza. 100% Malbec  zbiery ręczne do małych skrzynek  w niskich temperaturach. Dokłada selekcja winogron na dwóch pasach sortujących. Staszone w nowych i używanych francuskich beczkach dębowychprzez 15 miesięcy. 
W nosie subtelnie wyczuwalne  dojrzałe wiśnie i owoce leśne. Wyraziste taniny, w ustach ciemne owoce leśne, jest jeszcze zamknięte. Potrzebuje jeszcze rok lub dwa, aby się rozwinąć.

MARIFLOR Merlot

Kolor bardzo intensywny purpurowy z fioletowymi refleksami, nieprzezroczysty. Zapach z  niesamowitym potencjałem aromatycznym, zawierającym nutki czerwonych i czarnych owoców, a później nieco subtelnej czekolady. Podniebienie jest skonstruowane, z mocnymi garbnikami i długim korpusem, na końcu wyczuwalna  wanilią, ze względu na 15-miesięczne starzenie w beczkach z dębu francuskiego. Autentyczne, eleganckie, delikatne - absolutnie wzorcowy Merlot.

Schroeder SAURUS Malbec

Rubinowy kolor, owocowe aromaty zdominowane przez wiśnię i jeżynę. Intensywny smak, wino jest dobrze zrównoważone, w smaku wyczuwalna nuta wanilii. Starzeje się 12 miesięcy w beczkach dębowych. Sugestie dotyczące serwowania: polecane do wiejskiego chleba, gulaszu, pieczonych mięs i mięs z grila.

Schroeder Saurus Select Malbec

Głęboki rubinowy kolor, aromat czerwonych owoców, tytoniu. Słodkie w ustach, z miękkimi taninami, harmonijne wino. Długio utrzymuje się w ustach. Leżakowało 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego.

Specjal Blend Bodega Fin del Mundo

Wino spędziło 15 miesięcy w nowych beczkach z dębu francuskiego. Jest mieszanką 40% Malbec, 40% Cabernet Sauvignon, 20% Merlot . Wino złożone i eleganckie, o pełnej strukturze, zaokrąglone i dobrze wyważone. Intensywne nuty malin, wiśni oraz wanili. Bogate, miękkie, dobrze ważone - dąb pomaga, ale nie dominuje.

ZORZAL Terroir Único Malbec

Kolor;ciemno czerwony z fioletowymi refleksami

Nos;ciemne owoce, jagoda, śliwka, czarna porzeczka z gorzką czekoladą.

Mocno wyczuwalne ciemne owoce gdzie prym wiedzie wiśnia, przyjemny i łagodny finisz o subtelnych taninach.

Idealnie pasuje do steków, ciemnych mięs i twardych serów.

 

Już samo przeczytanie recenzji Luisa Gutierreza z Wine Adwokata mówi wiele. Zwłaszcza ta linia: 

"To jest czysty sok Malbec, którego wcześniej nie doświadczyłem. Niewiarygodna jakość za tę cenę".