Prezent Marzeń
Wyjątkowy Prezent
Super prezent
Katalog Marzeń
» Argentyna


 

Znalezione obrazy dla zapytania argentyna mapa wina

  

»Wina regionu
Alma Andina Torrontés 2019

Nazwa Alma Andina dosłownie znaczy „Dusza Andów”

 

100% Torrontés, winogrona pochodzą z regionu Cuyo i są zbierane ręcznie.
Jasnosłomkowy kolor z żółtymi refleksami. W nosiw dużo owoców cytrusowych i grejpfrut. Lekkie i odświeżające w ustach owoce tropikalne i pestkowe z nutami prażonych migdałów. Pyszne jako aperitif lub z owocami morza,
Alma Andina Reserve Malbec

100 % Malbec,
Owoce pochodzą z doliny Uco w Mendozie gdzie znajdują się jedne z najwyższych winnic na świecie. Dużo słońca w ciągu dnia i chłodne noce z nawadnianiem ze świeżego topniejącego śniegu Andów tworzą ideale warunki dla winogron.
Głęboki rubinowy kolor w nosie owoce czerwone i czarne. W ustach  dominacja jeżyn, wiśni i przypraw z ciepłą wanilią dzięki starzeniu przez 9 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego.
Pyszny  do soczystego steku z chimichurri  lub pieczonej wołowiny.
 

Cruz Alta Reserva Mendoza

100%  Malbec z Uco Valley.

Ciemnofioletowy kolor. Nos składa się z wyciszonych nut owocowych. Na podniebieniu anyż, czarny pieprz, ciemne owoce leśne i maliny, czekolada i dym,słodki tytoń. Garbniki są dobrze zintegrowane i gładkie.

MARIFLOR Malbec

Jedna z winnic Michel Rolland.

Najwyżej położona  winnica Clos de los Siete w Vista Flores, Dolinie Uco -  Mendoza. 100% Malbec  zbiery ręczne do małych skrzynek  w niskich temperaturach. Dokłada selekcja winogron na dwóch pasach sortujących. Staszone w nowych i używanych francuskich beczkach dębowychprzez 15 miesięcy. 
W nosie subtelnie wyczuwalne  dojrzałe wiśnie i owoce leśne. Wyraziste taniny, w ustach ciemne owoce leśne, jest jeszcze zamknięte. Potrzebuje jeszcze rok lub dwa, aby się rozwinąć.

MARIFLOR Merlot

Kolor bardzo intensywny purpurowy z fioletowymi refleksami, nieprzezroczysty. Zapach z  niesamowitym potencjałem aromatycznym, zawierającym nutki czerwonych i czarnych owoców, a później nieco subtelnej czekolady. Podniebienie jest skonstruowane, z mocnymi garbnikami i długim korpusem, na końcu wyczuwalna  wanilią, ze względu na 15-miesięczne starzenie w beczkach z dębu francuskiego. Autentyczne, eleganckie, delikatne - absolutnie wzorcowy Merlot.

Monteviejo Festivo Malbec

100% Malbec,

Kolor jasnoczerwony z fioletowymi refleksami. Aromaty czerwonych owoców, takich jak wiśnie i maliny. Wino dobrze zrównoważone, świeże i owocowe. Doskonale pokazuje  typowości Malbec'a.

Idealny do makaronu z sosem pomidorowym lub bolońskim, pizzy i mięs.

Petite Fleur Malbec

100% Malbec

Wino z pełnym i aromatycznym nosem, aromaty śliwek, czarnej porzeczki, mięty.

Posiada wyraziste  garbniki, posmak skóry i dużo ciała . Długi i wyrazisty finisz. Mocna, ale zrównoważona mieszanka z potencjałem do przechowywania.

Septima Malbec
Septima Malbec
Linię tę tworzą Malbec, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Chardonnay, Sauvignon Blanc i Rosado de Malbec, które wyrażają owoce w czysty sposób. Są to czyste, młode, czyste, proste wina wykonane z klasycznych winorośli, które pokazują ekspresję terroir Mendozy. Nowoczesne, stylowe i wyrafinowane wina o silnej osobowości
Genialny, intensywny czerwono-fioletowy kolor.

Aromaty czerwonych owoców  z odrobiną przypraw oraz bardzo lekkie niuanse z wykończenia drewna. Jasne, ale miękkie garbniki  i długie przyjemne wykończenie.

Trapiche Broquel Malbec

Trapiche Broqule Malbec 2018 ,

100% Malbec
Intensywny fioletowo-czerwony kolor z rubinowymi refleksami. Aromaty świeżych czerwonych i czarnych owoców z nutami  kwiatowymi i ziemistymi minerałami z elegancką nutą dymu. Na podniebieniu bogate i pikantne dające długie i przyjemne zakończenie.  
  Dwudziestopięcioletnie winnice nasadzone  między 900 a 1200 m nad poziomem morza.
Idealny do grillowanych czerwonych mięs, gulaszu, makaronu z sosem grzybowym i serów.    

  Nagrody
Trapiche Broquel Malbec
92 pkt. James Suckling, April 2018
Trapiche Terroir Series Malbec 2015 - Finca Coletto

Trapiche Terroir Series Malbec 2015 - Finca Coletto  

El Peral, Tupungato, Uco Valley- Mendoza

Intensywny fioletowo-czerwony kolor z aromatami jagód, takich jak jeżyny i jagody. W ustach jest świeży i okrągły na początku ze słodkimi i napiętymi taninami, które nadają jej soczystości, rozmachu i elegancji na podniebieniu.

Leżakuje w nowych  beczkach z francuskiego dębu   przez 18 miesięcy.

 Wśród 1000 win z całego świata Trapiche Terroir Series Coletto otrzymuje najwyższe wyróżnienie we Francji.


Zorzal Gran Terroir Malbec 2017

100% Malbec,

Winogrona zbierane są ręcznie z 15-letnich krzewów na wysokości 1350 m. n. p. m.   w Tupungato, część fermentuje w cementowych zbiornikach, a część w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Maceracja ze skórkami trwa 42 dni. 
Leżakuje przez 13 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu, użytych wcześniej 3 lub 4 - krotnie
Kolor: głęboka czerwień z fioletowymi refleksami
Aromat: bardzo intensywny i złożony, z dużą ilością minerałów, oregano, kwiatów, doskonale zbilansowane ze słodką nutą dębu.
 Smak:  dobra kwasowość, która sprawia, że jest bardzo świeży i żywy, wyraźne wyczuwalne ciemne i czerwone owoce leśne oraz garbniki. To wino z dużym potencjałem i długim, słodkim finiszem.