Prezent Marzeń
Wyjątkowy Prezent
Super prezent
Katalog Marzeń
» Argentyna


 

Znalezione obrazy dla zapytania argentyna mapa wina

  

»Wina regionu
Alma Andina Torrontés 2019

Nazwa Alma Andina dosłownie znaczy „Dusza Andów”

 

100% Torrontés, winogrona pochodzą z regionu Cuyo i są zbierane ręcznie.
Jasnosłomkowy kolor z żółtymi refleksami. W nosiw dużo owoców cytrusowych i grejpfrut. Lekkie i odświeżające w ustach owoce tropikalne i pestkowe z nutami prażonych migdałów. Pyszne jako aperitif lub z owocami morza,
Alma Andina Reserve Malbec

100 % Malbec,
Owoce pochodzą z doliny Uco w Mendozie gdzie znajdują się jedne z najwyższych winnic na świecie. Dużo słońca w ciągu dnia i chłodne noce z nawadnianiem ze świeżego topniejącego śniegu Andów tworzą ideale warunki dla winogron.
Głęboki rubinowy kolor w nosie owoce czerwone i czarne. W ustach  dominacja jeżyn, wiśni i przypraw z ciepłą wanilią dzięki starzeniu przez 9 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego.
Pyszny  do soczystego steku z chimichurri  lub pieczonej wołowiny.
 

Joffre Blend de Selección 2 Cabernet

Projekt tego wina opiera się na dwóch wybranych działkach położonych w dolinie Uco dla dwóch gatunków, Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc, oba mają wielki potencjał jakościowy. Nasza Cabernet Franc pochodzi z  winnicy znajdującej się w La Consulta na wysokości 900 m n. p. m. Gleba  jest gliniasta, piaszczysta i kamienista z bardzo niską płodnością. Natomoast Cabernet Sauvignon pochodzi z Vista Flores, tutaj gleba jest kamienista, a winnica znajduje się na wysokości ponad 1.100 m. n.p.m. 
60% Cabernet Sauvignon 40% Cabernet Franc 
Dojrzewa przez 12 miesięcy w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu (drugie i trzecie zastosowanie) To zadziwiająca mieszanka dwóch Cabernetów produkowanych w ograniczonych ilościach. Kolor tego wina jest intensywny. Nuty fiołka z grillowaną czerwoną papryką, czerwonymi i czarnymi owocami, pikanteria taka jak czarny pieprz. Cabernet Franc dodaje świeżej kwasowości i posmaku owocowego, podczas gdy Cabernet Sauvignon nadaje koncentrację i mineralność. Jego starzenie w dębowych beczkach daje strukturę i nuty wanilii, kakao i kawy. 

Joffre Pasiōn 4 Malbec
Bardzo ciekawy Malbec z Mendozy. Raz spróbowane wino Pasion4 Malbec a poczujesz się jakbyś znalazł nowego przyjaciela na całe życie.
Głęboki czerwony kolor z fioletowymi refleksami. Ekspresyjne wino o smaku dojrzałych owoców, śliwki, wiśni i truskawek, a także czekolady i wanilii. Miękkie i okrągłe na podniebieniu, aksamitne taniny , dobrze wyważone i o długim zakończeniu. Można pić bez jedzenia.
Joffre Premium Cabernet Sauvignon

 

winnica; Valle de Uco (Tunuyán y La Consulta -San Carlos)na wysokości 1020-1090 n.p.m.

100% Cabernet Sauvignon,

Starzenie: 12 miesięcy w nowych beczkach z francuskiego dębu 40%, w amerykańskim dębie nowym 10% i po drugim użyciu beczek 50%.

Intensywny rubinowy kolor z fioletowymi refleksami.  W nosie jest subtelne i złożony. Smak typowy dla tej odmiany, wyraźnie wyczuwalna dojrzała czerwona papryka, czerwone owoce i delikatne przyprawy. Zróżnicowana paleta smaków, dobrze wyczuwalna wanilia, kakao oraz tabaki tytoniowej. Podniebienie jest bogate i bardzo szerokie, z głębokimi taninami. 

MARIFLOR Malbec

Jedna z winnic Michel Rolland.

Najwyżej położona  winnica Clos de los Siete w Vista Flores, Dolinie Uco -  Mendoza. 100% Malbec  zbiery ręczne do małych skrzynek  w niskich temperaturach. Dokłada selekcja winogron na dwóch pasach sortujących. Staszone w nowych i używanych francuskich beczkach dębowychprzez 15 miesięcy. 
W nosie subtelnie wyczuwalne  dojrzałe wiśnie i owoce leśne. Wyraziste taniny, w ustach ciemne owoce leśne, jest jeszcze zamknięte. Potrzebuje jeszcze rok lub dwa, aby się rozwinąć.

MARIFLOR Merlot

Kolor bardzo intensywny purpurowy z fioletowymi refleksami, nieprzezroczysty. Zapach z  niesamowitym potencjałem aromatycznym, zawierającym nutki czerwonych i czarnych owoców, a później nieco subtelnej czekolady. Podniebienie jest skonstruowane, z mocnymi garbnikami i długim korpusem, na końcu wyczuwalna  wanilią, ze względu na 15-miesięczne starzenie w beczkach z dębu francuskiego. Autentyczne, eleganckie, delikatne - absolutnie wzorcowy Merlot.

Monteviejo Festivo Malbec

100% Malbec,

Kolor jasnoczerwony z fioletowymi refleksami. Aromaty czerwonych owoców, takich jak wiśnie i maliny. Wino dobrze zrównoważone, świeże i owocowe. Doskonale pokazuje  typowości Malbec'a.

Idealny do makaronu z sosem pomidorowym lub bolońskim, pizzy i mięs.

Trapiche Broquel Malbec

Trapiche Broqule Malbec 2018 ,

100% Malbec
Intensywny fioletowo-czerwony kolor z rubinowymi refleksami. Aromaty świeżych czerwonych i czarnych owoców z nutami  kwiatowymi i ziemistymi minerałami z elegancką nutą dymu. Na podniebieniu bogate i pikantne dające długie i przyjemne zakończenie.  
  Dwudziestopięcioletnie winnice nasadzone  między 900 a 1200 m nad poziomem morza.
Idealny do grillowanych czerwonych mięs, gulaszu, makaronu z sosem grzybowym i serów.    

  Nagrody
Trapiche Broquel Malbec
92 pkt. James Suckling, April 2018
Trapiche Terroir Series Malbec 2015 - Finca Coletto

Trapiche Terroir Series Malbec 2015 - Finca Coletto  

El Peral, Tupungato, Uco Valley- Mendoza

Intensywny fioletowo-czerwony kolor z aromatami jagód, takich jak jeżyny i jagody. W ustach jest świeży i okrągły na początku ze słodkimi i napiętymi taninami, które nadają jej soczystości, rozmachu i elegancji na podniebieniu.

Leżakuje w nowych  beczkach z francuskiego dębu   przez 18 miesięcy.

 Wśród 1000 win z całego świata Trapiche Terroir Series Coletto otrzymuje najwyższe wyróżnienie we Francji.


Zorzal Gran Terroir Malbec 2017

100% Malbec,

Winogrona zbierane są ręcznie z 15-letnich krzewów na wysokości 1350 m. n. p. m.   w Tupungato, część fermentuje w cementowych zbiornikach, a część w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Maceracja ze skórkami trwa 42 dni. 
Leżakuje przez 13 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu, użytych wcześniej 3 lub 4 - krotnie
Kolor: głęboka czerwień z fioletowymi refleksami
Aromat: bardzo intensywny i złożony, z dużą ilością minerałów, oregano, kwiatów, doskonale zbilansowane ze słodką nutą dębu.
 Smak:  dobra kwasowość, która sprawia, że jest bardzo świeży i żywy, wyraźne wyczuwalne ciemne i czerwone owoce leśne oraz garbniki. To wino z dużym potencjałem i długim, słodkim finiszem.