Prezent Marzeń
Wyjątkowy Prezent
Super prezent
Katalog Marzeń
» Argentyna


1269006676_argentyna.jpgStrona w trakcie uzupełniania treścią, dziękujemy za wyrozumiałość:)

»Wina regionu
BenMarco Malbec

95 % Malbec - 5 % Bonarda.

Mocno purpurowy  kolor z odcieniami fioletu, aromaty dojrzałych owoców czerwonej i czarnej porzeczki  i palonej kawy. 5 % Bonarda dodaje większej równowagi. Wino przez  11 miesięcy przebywa w małych beczkach z dębu Francuskiego ( 60%) oraz  40%  z dębu Amerykańskiego.
Blend de Selección 2 Malbec

Blend de Selección 2 Malbec jest eleganckim połączeniem  Malbec’a  z  dwóch różnych parceli. Pierwsza z nich  położona  w Tupungato na 1,400 metrów nad poziomem morza i ma 50-letnie krzewy. Terroir ten daje dobry skład i stężenie, z wyrazami dojrzałej  figi i suszonych owoców, delikatnej  mięty. Druga parcela jest zdecydowanie  młodsza ma 15-letnie krzewy , znajduje się w Tunuyán na 1,100 metrów nad poziomem morza.  Nadaje ona charakterystyczne nuty owoców czerwonych i czarnych, zwłaszcza śliwki i jeżyny, o delikatnym zapachu fiołków. Połączenie tych win  tworzy niesamowite smaki,  tłuste ze zrównoważonymi  garbnikami i  radosnych  aromatach jest długie i harmonijne, zarówno solidne jak  i eleganckie

Joffre Gran Chardonnay

Joffre Gran Chardonnay posiada intensywny blask żółto złoty z zielonymi odcieniami. To jest typowe Chardonnay o niepowtarzalnym stylu nadanym przez terroir. W nosie z pewnością banan i jabłka oraz  ananas i czerwony grejpfrut.  Podniebienie jest słodkawe, harmonijne, świeże i trwałe z żywą kwasowością i długim posmaku.

Joffre Gran Malbec

Wino wykonane ze starych winorośli uprawianych w ich własnych winnicach. Kolor głęboki, intensywne odcienie rubinowe i fioletowe. Nos jest bardzo wyrazisty aromat perfum z czerwonych porzeczek, jagód i czarnych owoców leśnych i nutą dojrzałej figi w tle słodkie przyprawy, wanilia i czekolada. W ustach świeże owoce, soczyste taniny są znakomicie wyważone, słodkie, pikantne z trwałym wykończeniem. Grand Malbec rzeczywiście!

Joffre Pasion 4 Malbec
Bardzo ciekawy Malbec z Mendozy. Raz spróbowane wino Pasion4 Malbec a poczujesz się jakbyś znalazł nowego przyjaciela na całe życie.
Głęboki czerwony kolor z fioletowymi refleksami. Ekspresyjne wino o smaku dojrzałych owoców, śliwki, wiśni i truskawek, a także czekolady i wanilii. Miękkie i okrągłe na podniebieniu, aksamitne taniny , dobrze wyważone i o długim zakończeniu. Można pić bez jedzenia.
MARIFLOR Malbec

Jedna z winnic Michel Rolland.

Najwyżej położona  winnica Clos de los Siete w Vista Flores, Dolinie Uco -  Mendoza. 100% Malbec  zbiery ręczne do małych skrzynek  w niskich temperaturach. Dokłada selekcja winogron na dwóch pasach sortujących. Staszone w nowych i używanych francuskich beczkach dębowychprzez 15 miesięcy. 
W nosie subtelnie wyczuwalne  dojrzałe wiśnie i owoce leśne. Wyraziste taniny, w ustach ciemne owoce leśne , jest jeszcze zamknięte. potrzebuje jeszcze rok lub dwa, aby się rozwinąć.

MARIFLOR Merlot

Kolor bardzo intensywny purpurowy z fioletowymi refleksami, nieprzezroczysty. Zapach z  niesamowitym potencjałem aromatycznym, zawierającym nutki czerwonych i czarnych owoców, a później nieco subtelnej czekolady. Podniebienie jest skonstruowane, z mocnymi garbnikami i długim korpusem, na końcu wyczuwalna  wanilią, ze względu na 15-miesięczne starzenie w beczkach z dębu francuskiego. Autentyczne, eleganckie, delikatne - absolutnie wzorcowy Merlot.

NEW AGE
New Age Bodega Vaqlentin Bianchi - białe półsłodkie wino lekko gazowane ( frizzante) z Mendozy w Argentynie. Jest to mieszanką 90% Torrontes oraz 10% Sauvignon Blanc. Kolor- jasnosłomkowy z zielonkawymi refleksamie. Zapach -bardzo wyraźny kwiatowy przecchodzący w słodkie owoce cytrusowe. Smak - wino bardzo swieże owocowe z dominacją cytrusów i dojrzałą morelą z końcówką miodową. To wino jest idealne na letnie upalne dni. Powinno być podawane dobrze schłodzone jako aperitif lub do deserów, nadaje się również do kuchni chińskiej i japońskiej oraz pikantnych potraw tajskich.
Schroeder SAURUS Malbec

Rubinowy kolor, owocowe aromaty zdominowane przez wiśnię i jeżynę. Intensywny smak, wino jest dobrze zrównoważone, w smaku wyczuwalna nuta wanilii. Starzeje się 12 miesięcy w beczkach dębowych. Sugestie dotyczące serwowania: polecane do wiejskiego chleba, gulaszu, pieczonych mięs i mięs z grila.

Schroeder Saurus Select Malbec

Głęboki rubinowy kolor, aromat czerwonych owoców, tytoniu. Słodkie w ustach, z miękkimi taninami, harmonijne wino. Długio utrzymuje się w ustach. Leżakowało 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego.

Specjal Blend Bodega Fin del Mundo

Wino spędziło 15 miesięcy w nowych beczkach z dębu francuskiego. Jest mieszanką 40% Malbec, 40% Cabernet Sauvignon, 20% Merlot . Wino złożone i eleganckie, o pełnej strukturze, zaokrąglone i dobrze wyważone. Intensywne nuty malin, wiśni oraz wanili. Bogate, miękkie, dobrze ważone - dąb pomaga, ale nie dominuje.