Prezent Marzeń
Wyjątkowy Prezent
Super prezent
Katalog Marzeń
» Argentyna


 

Znalezione obrazy dla zapytania argentyna mapa wina

  

»Wina regionu
BenMarco Malbec

95 % Malbec - 5 % Bonarda.

Mocno purpurowy  kolor z odcieniami fioletu, aromaty dojrzałych owoców czerwonej i czarnej porzeczki  i palonej kawy. 5 % Bonarda dodaje większej równowagi. Wino przez  11 miesięcy przebywa w małych beczkach z dębu Francuskiego ( 60%) oraz  40%  z dębu Amerykańskiego.
Joffre Blend de Selección 2 Cabernet

Projekt tego wina opiera się na dwóch wybranych działkach położonych w dolinie Uco dla dwóch gatunków, Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc, oba mają wielki potencjał jakościowy. Nasza Cabernet Franc pochodzi z  winnicy znajdującej się w La Consulta na wysokości 900 m n. p. m. Gleba  jest gliniasta, piaszczysta i kamienista z bardzo niską płodnością. Natomoast Cabernet Sauvignon pochodzi z Vista Flores, tutaj gleba jest kamienista, a winnica znajduje się na wysokości ponad 1.100 m. n.p.m. 
60% Cabernet Sauvignon 40% Cabernet Franc 
Dojrzewa przez 12 miesięcy w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu (drugie i trzecie zastosowanie) To zadziwiająca mieszanka dwóch Cabernetów produkowanych w ograniczonych ilościach. Kolor tego wina jest intensywny. Nuty fiołka z grillowaną czerwoną papryką, czerwonymi i czarnymi owocami, pikanteria taka jak czarny pieprz. Cabernet Franc dodaje świeżej kwasowości i posmaku owocowego, podczas gdy Cabernet Sauvignon nadaje koncentrację i mineralność. Jego starzenie w dębowych beczkach daje strukturę i nuty wanilii, kakao i kawy. 

Joffre Gran Malbec

Wino wykonane ze starych winorośli uprawianych w ich własnych winnicach. Kolor głęboki, intensywne odcienie rubinowe i fioletowe. Nos jest bardzo wyrazisty aromat perfum z czerwonych porzeczek, jagód i czarnych owoców leśnych i nutą dojrzałej figi w tle słodkie przyprawy, wanilia i czekolada. W ustach świeże owoce, soczyste taniny są znakomicie wyważone, słodkie, pikantne z trwałym wykończeniem. Grand Malbec rzeczywiście!

Joffre Pasiōn 4 Malbec
Bardzo ciekawy Malbec z Mendozy. Raz spróbowane wino Pasion4 Malbec a poczujesz się jakbyś znalazł nowego przyjaciela na całe życie.
Głęboki czerwony kolor z fioletowymi refleksami. Ekspresyjne wino o smaku dojrzałych owoców, śliwki, wiśni i truskawek, a także czekolady i wanilii. Miękkie i okrągłe na podniebieniu, aksamitne taniny , dobrze wyważone i o długim zakończeniu. Można pić bez jedzenia.
Joffre Pasiōn 4 Torrontés

 

Pasiōn 4 Torrontés

100% Torrontés  

Cafayate, Salta a 1.750 m.n.p.m.

Jasny zielonkawy kolor. W  nosie ulubiony zapach róży i jaśminu

Kontrastujący  z cytrusami, świeżymi aromatami winogron i brzoskwiń.

Podniebienie jest świeże, o pewnej złożoności o

wyraźnym i owocowym charakterze. 

Joffre Premium Cabernet Sauvignon

 

winnica; Valle de Uco (Tunuyán y La Consulta -San Carlos)na wysokości 1020-1090 n.p.m.

100% Cabernet Sauvignon,

Starzenie: 12 miesięcy w nowych beczkach z francuskiego dębu 40%, w amerykańskim dębie nowym 10% i po drugim użyciu beczek 50%.

Intensywny rubinowy kolor z fioletowymi refleksami.  W nosie jest subtelne i złożony. Smak typowy dla tej odmiany, wyraźnie wyczuwalna dojrzała czerwona papryka, czerwone owoce i delikatne przyprawy. Zróżnicowana paleta smaków, dobrze wyczuwalna wanilia, kakao oraz tabaki tytoniowej. Podniebienie jest bogate i bardzo szerokie, z głębokimi taninami. 

MARIFLOR Malbec

Jedna z winnic Michel Rolland.

Najwyżej położona  winnica Clos de los Siete w Vista Flores, Dolinie Uco -  Mendoza. 100% Malbec  zbiery ręczne do małych skrzynek  w niskich temperaturach. Dokłada selekcja winogron na dwóch pasach sortujących. Staszone w nowych i używanych francuskich beczkach dębowychprzez 15 miesięcy. 
W nosie subtelnie wyczuwalne  dojrzałe wiśnie i owoce leśne. Wyraziste taniny, w ustach ciemne owoce leśne, jest jeszcze zamknięte. Potrzebuje jeszcze rok lub dwa, aby się rozwinąć.

MARIFLOR Merlot

Kolor bardzo intensywny purpurowy z fioletowymi refleksami, nieprzezroczysty. Zapach z  niesamowitym potencjałem aromatycznym, zawierającym nutki czerwonych i czarnych owoców, a później nieco subtelnej czekolady. Podniebienie jest skonstruowane, z mocnymi garbnikami i długim korpusem, na końcu wyczuwalna  wanilią, ze względu na 15-miesięczne starzenie w beczkach z dębu francuskiego. Autentyczne, eleganckie, delikatne - absolutnie wzorcowy Merlot.

Schroeder SAURUS Malbec

Rubinowy kolor, owocowe aromaty zdominowane przez wiśnię i jeżynę. Intensywny smak, wino jest dobrze zrównoważone, w smaku wyczuwalna nuta wanilii. Starzeje się 12 miesięcy w beczkach dębowych. Sugestie dotyczące serwowania: polecane do wiejskiego chleba, gulaszu, pieczonych mięs i mięs z grila.

Schroeder Saurus Select Malbec

Głęboki rubinowy kolor, aromat czerwonych owoców, tytoniu. Słodkie w ustach, z miękkimi taninami, harmonijne wino. Długio utrzymuje się w ustach. Leżakowało 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego.

Specjal Blend Bodega Fin del Mundo

Wino spędziło 15 miesięcy w nowych beczkach z dębu francuskiego. Jest mieszanką 40% Malbec, 40% Cabernet Sauvignon, 20% Merlot . Wino złożone i eleganckie, o pełnej strukturze, zaokrąglone i dobrze wyważone. Intensywne nuty malin, wiśni oraz wanili. Bogate, miękkie, dobrze ważone - dąb pomaga, ale nie dominuje.

ZORZAL Terroir Único Malbec

Kolor;ciemno czerwony z fioletowymi refleksami

Nos;ciemne owoce, jagoda, śliwka, czarna porzeczka z gorzką czekoladą.

Mocno wyczuwalne ciemne owoce gdzie prym wiedzie wiśnia, przyjemny i łagodny finisz o subtelnych taninach.

Idealnie pasuje do steków, ciemnych mięs i twardych serów.

 

Już samo przeczytanie recenzji Luisa Gutierreza z Wine Adwokata mówi wiele. Zwłaszcza ta linia: 

"To jest czysty sok Malbec, którego wcześniej nie doświadczyłem. Niewiarygodna jakość za tę cenę".