Prezent Marzeń
Wyjątkowy Prezent
Super prezent
Katalog Marzeń
» Francja


1267708103_france.jpgTradycyjne uprawy winorośli wprowadzili na ziemie francuskie w VI wieku przed Chrystusem Fenicjanie i Grecy. Wielki rozwój winnic nastąpił pięć wieków później za panowania Rzymian. Plantacje zakładano na pochyłościach, w pobliżu szlaków wodnych i do dziś dnia najlepsze gatunki win rodzą się na stokach w korycie Rodanu, Marny, Loary i Renu. Jest to kraj, w którym występuje duża różnorodność klimatu oraz gleb i uprawia się tu szlachetne odmiany winorośli.

Francja jest najważniejszym producentem wina na świecie, powstaje tam wino różnorodnych gatunków i jakości. Są tu doskonałe czerwone wina z Bordeaux, wyrabiane z winogron Cabernet Sauvignon. Jest to również region słynący z Sauternes, które jest chyba najwspanialszym ze wszystkich słodkich win.

W Burgundii możemy znaleźć wspaniałe czerwone i białe wina z winogron Pinor Noir i Chardonnay.

 

W Szampanii produkuje się najwyśmienitsze na świecie odmiany win musujących. W regionie Rodanu - charakterystyczne, korzenne wina czerwone. W Alzacji natomiast możemy spotkać aromatyczne, doskonałe białe wina. W regionie Loary produkowane jest wytrawne wino z winogron Sauvignon Blanc oraz słodkie wino z odmiany Chenin Blanc.

»Wina regionu
2005 Château Greysac

Własnością Giovanni Agnelli, 60 ha winnic znajduje się na pięknym grzbiecie wioski  w Bégadan. Jego uprawy winorośli, 46% Cabernet Sauvignon, 44% Merlot, daje bardzo harmonijne wino, które ma ciało i finezję, elegancję i klasą. Rocznik 2005 jest okrągły, miękki, z aromatem dojrzałych czarnych owoców i posmakiem czekolady. Jest to bardzo przyjemne wino, do picia od teraz.

Beaumet Cuvée Brut Champagne

Beaumet Cuvée Brut

Owoce do tego Cuvée  pochodzą z różnych Crus, których różnorodność jest źródłem jego równowagi.

I tak Pinot Mouniers pochodzi z okolic  Vallée de la Marne i daje dużo smaków owocowych, Pinot Noir z okolic Montagne de Reims lub Côte des Bar daje strukturę i moc natomiast Chardonnay gwarantuje finezje i świeżość.

Chablis 1er Cru Vaillons

Jedno z zaledwie siedemnastu Premier Cru w regionie Chablis, pochodzi ze stoków wyjątkowo dobrze nasłonecznionych, o zasłużonej dobrej reputacji. Jego kolor jest jasny, ciepły i złoty. Wyczuwalne minerały i odrobina orzecha oraz łagodnego tytoniu. Smak owoców cytrusowych i przyjemne maślane wykończenie. Niezastąpione do węgorza w maśle lub do indyka.

Fleur de Fonplégade 2004 Saint-Emilion Grand Cru

Jedna z najstarszych parceli w St-Emilion z niepowtarzalną gładkością i bogatctwem smaków Merlot. Jego nieodłączna miękkości sprawia, że jest już teraz do picia, przy starannym przechowywaniu następne 10 lat. To będzie dobry kompan do pieczonych czerwonych mięs oraz białych mięs z grilla i serów.

J.M. Gobillard & Fils Cuvée Prestige Millésimée

Jest to wino o dużej elegancji, delikatne i o pełnym smaku.Zrobione jest 60% Chardonnay, 40% Pinot Noir.
Dojrzewa najmniej 4 lata w piwnicy.

J.M. Gobillard & Fils Grande Reserve Premier Cru

Wino bardzo wybitne, ukoronowane najwyższymi wyróżnieniami we Francji jak i na całym Świecie. Zrobione w 100% Chardonnay
Dojrzewa najmniej 3 lata w piwnicy.

JM. Gobillard & Fils Tradition Demi-Sec

 

Gobillard Tradition Demi-Sec
30% Chardonnay, 35% Pinot Noir, 35% Pinot Neunier

Świeże owocowe zapachy jabłka, białych kwiatów i skórki chleba. Okrągłe, tętniące życiem bardzo aromatyczne  z wyczuwalną słodyczą 33 g/l cukru resztkowego.
klasyczny aperitif, który może towarzyszyć także potrawą na bazie ryb i jest pyszne z serem.     

Pineau des Charentes Dobbe

Pineau des Charentes to sok winogronowy, mieszany w odpowiedniej proporcji z koniakiem i następnie leżakowany przez co najmniej 14 miesięcy (różowy) lub 18 miesięcy (biały), w tym leżakowany w beczkach dębowych przez co najmniej 8 miesięcy.

Mieszanie koniaku z niesfermentowanym sokiem winogronowym ma na celu niedopuszczenie do fermentacji tego soku i zachowanie jak największej ilości witamin, cukrów i innych cennych składników naturalnych. Pineau des Charentes jest z tego powodu słodsze niż typowe wino  zawiera przeważnie 17% alkoholu i występuje w dwóch odmianach: białej i różowej (często mylnie nazywane czerwonym Pineau).