Prezent Marzeń
Wyjątkowy Prezent
Super prezent
Katalog Marzeń
» Izrael


1267738892_israel1.jpgGÓRA CARMEL: ZICHRON YAAKOV Obszar ten został wyselekcjonowany ponad 100 lat temu przez Barona Edmunda de Rothchild i obecnie stanowi rodzinną winnice Tishbich. Jest usytuowany u podnóża góry Carmel z dużym wpływem od strony zachodniej bryzy Morza Śródziemnego. Na obszarze tym występują gleby gdzie podstawę stanowią białe wapienie.

JEZIORO GENEZARET W JEGO GÓRNEJ CZĘŚCI Jest to obszar w pobliżu libańskiej granicy o wyniesieniu 500 do 700 m n.p.m. Ten obszar uważa się za najlepszy na terenie Izraela; pierwotna czerwona gleba po starożytnym Jeziorze Hula jest bardzo dobrze zdrenowana i wypełniona otoczakami przez co gleba jest odpowiednio przewietrzana, dodatkowa wzbogacana; wysokie elewacje i wzgórza o zmiennych dzienno-nocnych wahaniach temperaturowych pozwalają na dobre polifonoliczne dojrzewanie; południowy wpływ suchych wiatrów chroni winogrona przed różnego rodzaju chorobami; owoce dojrzewają w wyjątkowo dobrych warunkach aż do momentu zbiorów.

WZGÓRZA JUDEAN; GUSH ETZION Jest to obszar wzgórz wznoszących się na wysokość 600 - 900 m n.p.m. niemal w całości pokryty winnicami nazwany Jedean Hills (Wzgórza Jedeanu) na południe od Jerozolimy; przypowierzchniową gleby stanowią wapień i kreda; suchy klimat z domieszką bryzy charakteryzujący się "chłodnymi" zimami; tereny nieosłonięte od zachodu; popołudniowy wiatr górski zezwala na późne zbiory od połowy do końca października; otaczająca roślinność dodaje specyficznych zapachów eukaliptusowych, mentolowych oraz ziołowych.

»Wina regionu
Estate Pinot Noir

% Pinot Noir 100

Winnice: Gush Etzion

Pinot Noir to wyświetle subtelne aromaty truskawek, wiśni i śliwek oraz elegancki bukiet z ziaren kawy i wanilia  pochodzące z 5 miesięcy starzenia w beczkach z francuskiego dębu.  Aksamitna struktura  zapewnia idealną równowagę pomiędzy iem.nosem i subtelnym smak

Jonathan Tishbi Special Reserve

GÓRNA GALILEA 100% Cabernet Sauvignon grapes Głęboko owocowe w pełni cieliste, dobrze zrównoważone wino czerwone zrobione z winogron z Górnej Galilei. Aromat czarnych jagód, jerzyn, wytrawnych suszonych ziół, wanilii, czekolady i kawy. Starzone 18 miesięcy w beczce z dębu francuskiego i amerykańskiego.

Tishbi Emerald Riesling

To półwytrawne wino, Emerald Riesling ma niepowtarzalny charakter, wyczuwalne bardzo kwiatowe aromaty oraz duża owocowość. Fascynujący nos ujawnia aromaty dojrzałego  melona i brzoskwini. Wino polecany jako dodatek do ryb, serów, sałatek oraz przystawek. Winnica  Zichron Yaakov, 100% Emerald Riesling

Zaleca się, aby spożywać to wino w temperaturze 8-10 ° C. Alkoholu: 14%

Tishbi Estate Chardonnay Single Vineyard

Wzorowane na Burgundzkich Chardonnay. wskazuje aromaty pomarańczy, brzoskwini, świeżego ananasa i jabłka. Wino to poddawane jest powolnej fermentacji w niskich temperaturach w nierdzewnych stalowych kadziach przez trzy tygodnie.. W smaku pełne i dobrze zrównoważone z nutami jabłka i miodu.

Doskonały  towarzysz  białych ryb  z grila, kurczaka i sera.

Yarden Cabernet Sauvignon

 

Yarden Cabernet Sauvignon
NAZWA:   Yarden Cabernet Sauvignon     
APELACJA:   Srodkowy Golani góra Galilea
RODZAJ:   czerwonewytrawne
ODMIANY:   Cabertnet Sauvignon    
POJEMNOŚĆ:   0,75 l
BECZKA:   18 m. nowa beczka francuska   
TEMPERATURA PODAWANIA:   18–19ºC
OPIS aromatyczne, dojrzałe jeżyny, wiśnie, czarne jagody, nuty śliwek, palonego dębu, akcenty przypraw; bogate i skoncentrowane, złożony, długi finisz
PODAWAĆ DOdo wykwintnych, bogatych w smaku potraw, np. grillowany stek z pieprzem, pieczona gęś, pieczona jagnięcina                     

 

Zestaw TISHBI

Zestawie Tishbi

proponujemy bardzo ciekawy zestaw dwóch win izraelskich z  Winnicy  Tishbi  w oryginalnym opakowaniu. Winnica Tishbi to ponad trzydziestoletnia  tradycja uprawy winorośli, Jonathan Tishbi właściciel  w czwartym pokoleniu zarządza Tishbi Estate, która produkuje cztery serie win, z których każda oferuje niezmienną jakość i smak oraz styl w swojej klasie.

W zestawie proponujemy;

- Tishbi Sauvignon Blanc 2012-wino eleganckie  mocno owocowe z nutami ziołowymi do kuchni Śródziemnomorskiej.

-Tishbi  Cabernet – Merlot 2012-mieszanka najbardziej rozpoznawalnych szczepów winnych na Świecie. Wino jest bardzo solidne z wyraźnymi taninami Cabernet’u  łagodzonymi  odrobiną słodyczy Merlota.

-Wina te są w oryginalnym kartoniku winnicy Tishbi.