Prezent Marzeń
Wyjątkowy Prezent
Super prezent
Katalog Marzeń
» Niemcy


1267738180_niemcy1.jpgWarunki klimatyczne panujące w Niemczech nie sprzyjają uprawie winorośli. Jednak ani północne położenie, ani chłodny klimat z "deszczową" jesienią nie zniechęciły Niemców do wytwarzania win. Jest to kraj znaczący ze względu na produkcję licznych gatunków białego wina.

Na przestrzeni wieków Niemcy udoskonalili sztukę produkcji białych win o szerokiej gamie smakowej od wytrawnych do słodkich. Większość win niemieckich stanowią wina lekkie (10-11 procent zawartości alkoholu), o zapachu owocowym, orzeźwiające, ze szczyptą kwasowości. Najważniejsze winnice niemieckie znajdują się na południowym zachodzie Niemiec, między jeziorem Bodeńskim a Bonn. 85 procent produkcji rocznej stanowią wina białe i to one głównie kształtują obraz Niemiec jako producenta win. Historia wina niemieckiego jest ściśle związana z Renem i Mozelą. W dolinie tych dwóch rzek Rzymianie wycisnęli najsi1niejsze pięrno swego panowania, czyli tradycję uprawiania winorośli, a po upadku imperium tradycję tę przejęły klasztory.

W XIX wieku zaczęły się rozwijać spółdzielnie i łączyć regiony winiarskie, by prowadzić sprzedaż swoich naturalnych, niedosładzanych win. W winiarstwie niemieckim bardzo dużą wagę przywiązuje się do zawartości cukru w moszczu. Niektóre z najświetniejszych win na świecie wytwarza się z winogron szczepu Riesling i Gewuerztraminer.

»Wina regionu
Heinz Schreieck Winzergrus

Wino z aromatami owoców cytrusowych i minerałów. Dobrze wyważone, o miękkim owocowym smaku.

Klarowne w smaku, świeżo narysowane i pysznie gronowe. Znakomicie pasuje do owoców morza, kurczaka, cielęciny i łagodnie przyprawionych potraw.

 

Zawartość Alkocholu: 11,0 %

Limitowana Pojemnosć Butelki 1L

Schrieck Riesling S-klasse

92 punkty „ Best of Riesling 2016” 

Alkohol -13,5 %, Kwasowość  8,2 g/l ,Cukier resztkowy 8,0 g/l.

Mocno wyraziste zapachy owoców jak agrest, cytrusy i  jabłka z  mocno mineralną końcówką.

Na podniebieniu bardzo złożony, gęsty ale bardzo delikatny i żywy , na finiszu doskonale harmonijna kwasowością.

 

Podawać; ryby i owoce morza oraz sałateki.

Steinmühle Osthofener Riesling 2014

Idealne do ryb, przystawek i owoców morza. Lekkie, półwytrawne wino, niezwykle świeże, odznaczające się przyjemną kwaskowatością i owocowym aromatem.

Weingut Kaspar Herke

-wiek: 36 lat
-wygląda młode i świeże, jest wyraźne, wykwintne, owocowe, przyjemne z ciasteczkami ale

kosztowałem z łososiem wędzonym na zimno.
-Super wino.

-wiek: 36 lat
-wygląda młode i świeże, jest wyraźne, wykwintne, owocowe, przyjemne z ciasteczkami ale

kosztowałem z łososiem wędzonym na zimno.
-Super wino.