Prezent Marzeń
Wyjątkowy Prezent
Super prezent
Katalog Marzeń
» Winnica Patria

Winnica Patria i Rioja od Nowa - zmiany w DOCa Rioja.

Takie spotkanie z naszymi Klubowiczami odbyło się 16.02.2020.

Dwa ważne powody tej degustacji to możliwość poznania nowych roczników z Winnicy Patria oraz wskazanie  zmian jakie nastąpiły w DOCa Rioja. 

Od naszego pierwszego spotkania w 2012  ( czas szybko płynie ) przy okazji cyklu promowania  lokalnych producentów w naszej WINIARNI mamy możliwość obserwowania jak rozwija się Winnica Patria.

Degustowane były dwa wina; biały Cytryn to kupaż; Seyval Blanc (60%), Solaris (30%) Bianca (10%)- bardzo mineralne i owocowe. W nosie dużo aromatów cytrusowych  natomiast w ustach przeradza się w wyraźnego  melona, ananasa, skórkę z cytryny. Wino zrobiło na naszych Klubowiczach dobre wrażenie i tu cytat ...Patria górą....

 Czerwony Adamat, to również kupaż; Rondo (50%), Regent (40%), Cabernet Cortis (10%) wino, które przez rok dojrzewało w nowych beczkach typu barrique z węgierskiego dębu co było wyraźnie wyczuwalne. O barwie mocno bordowej z fioletowymi refleksami. Dominują czerwone owoce: wiśnie, jeżyna i porzeczka z waniliową końcówką, tostem i jak wskazywali Klubowicze tytoniem.