Opcje przeglądania

Tradycyjne uprawy winorośli wprowadzili na ziemie francuskie w VI wieku przed Chrystusem Fenicjanie i Grecy. Wielki rozwój winnic nastąpił pięć wieków później za panowania Rzymian. Plantacje zakładano na pochyłościach, w pobliżu szlaków wodnych i do dziś dnia najlepsze gatunki win rodzą się na stokach w korycie Rodanu, Marny, Loary i Renu. Jest to kraj, w którym występuje duża różnorodność klimatu oraz gleb i uprawia się tu szlachetne odmiany winorośli.

Czytaj więcej

Francja

Francja jest najważniejszym producentem wina na świecie, powstaje tam wino różnorodnych gatunków i jakości. Są tu doskonałe czerwone wina z Bordeaux, wyrabiane z winogron Cabernet Sauvignon. Jest to również region słynący z Sauternes, które jest chyba najwspanialszym ze wszystkich słodkich win.

W Burgundii możemy znaleźć wspaniałe czerwone i białe wina z winogron Pinor Noir i Chardonnay.

W Szampanii produkuje się najwyśmienitsze na świecie odmiany win musujących. W regionie Rodanu - charakterystyczne, korzenne wina czerwone. W Alzacji natomiast możemy spotkać aromatyczne, doskonałe białe wina. W regionie Loary produkowane jest wytrawne wino z winogron Sauvignon Blanc oraz słodkie wino z odmiany Chenin Blanc.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl