Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Początki upraw winorośli w Chile sięgają XVI, gdy do tego kraju przybyli pierwsi hiszpańscy osadnicy. Obok konkwistadorów przypłynęli również misjonarze i to oni rozpoczęli tutaj uprawę winorośli - winnice na terenach przyklasztornych dostarczały gron do produkcji wina mszalnego. Dwa wieki później, w 1840 roku, Chile zyskało miano największego producenta win w Ameryce Łacińskiej, a w 1851 roku, dzięki Silvestre Ochagavii, przeżyło prawdziwą rewolucję.

Czytaj więcej

Chile

Ochagavii sprowadził z Francji ekspertów uprawy winorośli, którzy przyczynili się do tego, że centralna dolina kraju jest do dziś imponującą, świetnie prosperująca winnicą. Francuzi przywieźli do Chile najlepsze francuskie szczepy, m.in. Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Sauvignon Blanc, Semi1lon, Merlot, Riesling, Chardonnay.

W kraju wyodrębnia się osiem głównych ośrodków winiarskich, podzielonych na trzy wielkie regiony: Aconcagua i Casablanca, Dolina Centralna oraz region południowy. Zbiory dla win białych kończą się na przełomie lutego i marca, a dla win czerwonych na przełomie marca i kwietnia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl